logo ce 1Już 13 grudnia Wrocław stanie się stolicą branży IT. Po raz pierwszy w Polsce, właśnie na grudniowej konferencji programistycznej Code Europe, topowi eksperci z najbardziej innowacyjnych firm z branży IT podzielą się unikalną wiedzą. To jedyna okazja do spotkania się z ponad 30 specjalistami IT, którzy przyjeżdżają do Polski specjalnie po to, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem! 13 grudnia nie może Cię zabraknąć we Wrocławiu!
logo Career EXPO black RGBTegoroczna wrocławska edycja targów pracy Career EXPO zakończyła się wielkim sukcesem! 25 października w Hali Stulecia pojawiła się rekordowa liczba zainteresowanych. W tej edycji targów pracy Career EXPO udział wzięło ponad 70 pracodawców nastawionych nie tylko na poszukiwanie specjalistów, ale również osób, które dopiero zaczynają swoją zawodową karierę, poszukując odpowiedniej dla siebie ścieżki.
logo Career EXPO black RGBKolejne edycje targów pracy Career EXPO, które odbędą się już 25 października we Wrocławiu i 21 listopada w Poznaniu, to idealna szansa na spotkanie z rekruterami międzynarodowych firm, a także możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i prelekcjach prowadzonych przez cenionych polskich ekspertów.
Zbliża się XX Dolnośląski Festiwal Nauki22 września na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym rozpocznie się Dolnośląski Festiwal Nauki. XX edycja wydarzenia przeprowadzona zostanie pod hasłem “Nauka bez granic”. Organizatorzy pragną pokazać uczestnikom, że nauka nie tylko może być łatwa, ale także przyjemna.
info meet logo10 czerwca we Wrocławiu odbędzie kolejna edycja InfooMEET, czyli bezpłatnej konferencji dotyczącej zagadnień z obszarów IT. Na uczestników czeka wiele interesujących prelekcji i wystąpień specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tym obszarze.
asr wrZdajesz w tym roku maturę i chciałbyś rozpocząć studia artystyczne z zakresu malarstwa, grafiki czy rzeźby? Zanim weźmiesz udział w procesie rekrutacji, wybierz się na Drzwi Otwarte Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, który odbędzie się już 8 kwietnia.
uewr logoJuż w piątek, 31 marca, gmach Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu otworzy się na uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności na tegorocznych maturzystów. Dzień Otwarty UE we Wrocławiu to najlepsza okazja na zapoznanie się z charakterystyką prowadzonych tutaj studiów, a także rozmowę ze studentami i wykładowcami.
logo1Już 26 listopada w sobotę odbędzie się kolejna już, siódma edycja InfoMEET – eksperckiej konferencji dla specjalistów z branży IT. W najbliżej edycji uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach z programowania, poznać tajniki druku 3D, a także wysłuchać 15 prelekcji, które będą dotyczyć nowych technologii.
GOODGO LogoSylwester już niedługo, a Ty jeszcze nie masz pomysłu jak pożegnać stary i przywitać nowy rok? Dołącz do Studenckiego Sylwestra w Szklarskiej Porębie! Spędź ostatnie dni 2016 roku w jednej z najpiękniejszych górskich miejscowości w Polsce.
itwuczelniach27 października we Wrocławiu odbędzie się konferencja poświęcona wykorzystaniu nowoczesnych technologii w szkolnictwie wyższym. Podczas konferencji IT w Uczelniach prelegenci przedstawią najbardziej efektywne modele zarządzania, sposoby wdrożenia systemów oraz najnowsze trendy.
Europejskie Forum Młodych Bruksela 2016 3W drugi weekend października we Wrocławiu odbędzie się druga edycja Europejskiego Forum Młodych. Uczestnikami wydarzenia będą młodzi ludzie z całej Europy, którzy będą rozmawiać o historii, stosunkach międzynarodowych i najważniejszych wyzwaniach współczesności. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie 50 lat później. Orędzie pojednania oczami młodych”.
Targi kariery Info MEET to już wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz konferencji IT. Jeśli myślisz o karierze w tej branży, nie powinno Cię tam zabraknąć. Nie tylko wysłuchasz merytorycznych prelekcji, ale też poznasz pracodawców i weźmiesz udział w targach pracy.
Wrocławskie juwenalia rozpoczną się od 9 maja i potrwają do 15 maja. Organizatorzy przewidzieli dużo atrakcji, jakimi są koncerty i specjalne wydarzenia.

Na pierwsze dwa dni zaplanowana została możliwość wzięcia udziału w ŻAKtandzie, w którym będzie można sprawdzić swoją znajomość języka polskiego, Qulturaliach oraz w śniadaniu z Rektorem.

Na pozostałe dni zaplanowane zostały atrakcje takie jak:
kino nocne, gra nocna, wielkie grillowanie, beach party, pochód juwenaliowy, bitwa balonowa, rajd o Puchar Rektora oraz organizacja Juwenaliów na sportowo na sali sportowej Chełmońskiego.

Oczywiście nie zabraknie czasu na koncerty, przy których będzie można się świetnie bawić z innymi uczestnikami wydarzenia.
W tym roku na scenie Juwenaliów PWr wystąpią m.in.:

  • Vavamuffin,
  • Dreadsquad,
  • Buka & Rahim,
  • Jamal oraz Pull the Wire.

Szczegółowych informacji można szukać na oficjalnej stronie juwenaliów oraz na ich Facebooku.
speak out logoSpeakOut Tour to cykl jednodniowych konferencji, który dostarczy studentom oraz absolwentom wiedzy i inspiracji z zakresu różnorodności kulturowej. Odbędzie się w pięciu miastach Polski. Edycja wrocławska ma miejsce już 19 kwietnia w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej w godzinach 9:30-16:00.
Co roku we Wrocławiu, na terenie kampusu Uniwestytetu Ekonomicznego odbywa się 4-dniowe święto sportu "Sports Days".Celem wydarzenia jest promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie społeczności akademickiej do aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku "Sports Days" odbędą się w dniach 18-21 kwietnia.
Już niedługo, bo 16 kwietnia (sobota) we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja targów pracy Kariera IT dla województwa dolnośląskiego. Wstęp bezpłatny.
Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym we WrocławiuJuż 1 kwietnia zapraszamy na tegoroczną edycję Drzwi Otwartych, które odbędą się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Dlaczego powinieneś się tam wybrać w ten dzień? Drzwi otwarte to bowiem nie tylko doskonała okazja do poznania uczelni, jej oferty edukacyjnej, wykładowców oraz studentów, ale i możliwość rozbudzenia w sobie ciekawości naukowca.
das logotypJuż 10 marca organizacje studenckie Politechniki Wrocławskiej będą mogły zaprezentować się pod czas tegorocznej edycji Dni Aktywności Studenckiej. Impreza ma na celu promowanie aktywności studenckiej wśród studentów PWr.
Już 8 marca we wrocławskiej Hali Stulecia poznasz największych pracodawców w Polsce. Absolvent Talent Days to wydarzenie, dzięki któremu Twoja kariera może nabrać tempa. Najbardziej profesjonalne targi pracy i praktyk w Polsce tej wiosny odbędą się w 7 polskich miastach. Pierwszym z nich będzie Wrocław – już 8 marca w Hali Stulecia rozpocznij poszukiwania pracy marzeń.
Rekrutacja zimowa na Politechnice WrocławskiejNie dopisało Ci szczęście podczas rekrutacji letniej? Nie musisz tracić całego roku, gdyż Politechnika Wrocławska rozpoczyna właśnie zimową rekrutację! Na kandydatów czeka blisko 4,5 tys. miejsc na 54 kierunkach studiów II stopnia.