Bioinżynier to jeden z najbardziej rozchwytywanych specjalistów na rynku pracy i to nie tylko w Polsce. Akcje ludzi z tytułem bioinżyniera stoją wysoko. Nietuzinkowe umiejętności i specjalistyczna wiedza w bardzo wąskiej dziedzinie sprawia, że osoby po studiach na przykład na kierunku Bioinżynieria zwierząt mogą przebierać w ofertach pracy. Na Bioinżynierię zwierząt dostać się można tylko poprzez konkurs świadectw. Wysokie oceny na świadectwie z przedmiotów ścisłych oraz z biologii są gwarancją otrzymania indeksu. Przed absolwentami Bioinżynierii zwierząt stawia się bardzo wysokie cele.

Sprawdź podobne kierunki studiów:
Bioinżynieria
Zootechnika

W trakcie studiów:
Studenci nabywają wiedzę z zakresu nauk ścisłych (matematyka, fizyka, chemia), nauk przyrodniczych (biologia) oraz technicznych. Program dydaktyczny jest tak pomyślany, by każdy student mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Są więc tradycyjne wykłady i tak "lubiane" przez studentów "laborki". Są zajęcia terenowe i spotkania w formie warsztatów, na których rozwiązuje się różne zadania, czasem zupełnie niezwiązane z kierunkiem studiów. Kształci się nie tylko specjalistyczne umiejętności, takie jak zdolność analizowania materiału genetycznego zwierząt, ale także kompetencje społeczne. Bioinżynier musi prawidłowo funkcjonować nie tylko w czterech ścianach laboratorium, lecz również w każdej innej przestrzeni. Na Bioinżynierii zwierząt studenci uczą się jak badać zwierzęta począwszy od najmniejszych struktur (molekuł), a skończywszy na tych najbardziej skomplikowanych (całych organizmach). Przyszli bioinżynierowie zdobywają wiedzę pozwalającą wytworzyć szczepionki zwalczające wiele groźnych chorób pochodzenia zwierzęcego. Uczą się, w jakich warunkach je przechowywać, a nawet jak je transportować, by nie zostały narażone na zniszczenie. Osoby zajmujące się bioinżynierią zwierząt zdobywają doświadczenie w dziedzinie analizy laboratoryjnej oraz diagnozowania. Są w stanie wykryć wszelkie anomalie w kodzie genetycznym zwierzęcia i zbadać ich wpływ na życie danej populacji osobników (dzikich lub hodowlanych) oraz ludzi. Potrafią również sprawnie zarządzać laboratorium i zatrudnionymi w nim pracownikami. 
 
Po studiach:
Czym zajmują się absolwenci? Ich zadaniem jest realne zmienianie świata! Dlatego też kandydaci są bardzo starannie wybierani. Od ich poziomu wiedzy oraz doświadczenia zależeć będzie przyszłość innych ludzi. Dlatego właśnie na Bioinżynierię zwierząt dostać się trudno, ale kiedy już się tam trafi, aż chce się studiować. Studenci mają zapewnione fantastyczne warunki do nauki: nowoczesne sale wykładowe i supernowoczesne laboratoria, a także bardzo przyjazną atmosferę. Trzy i pół roku intensywnej nauki kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera (dokładniej - bioinżyniera) i otrzymaniem przepustki do wielkiej kariery. Miejscami pracy, w których najczęściej zatrudnia się osoby studiujące Bioinżynierię zwierząt są laboratoria analityczne, diagnostyczne, instytucje badawcze, firmy z sektora spożywczego, farmaceutycznego, przetwórczego. Bioinżynierowie podejmują pracę w Unii Europejskiej i poza jej granicami. Wysoko ceni się polskich bioinżynierów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też spora część młodych adeptów Bioinżynierii zwierząt przedostaje się za ocean, szukając lepszej drogi rozwoju. 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->