Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
     
Etnologia kierunek studiów
Etnologia
Kierunki studiów - Studia humanistyczne

Studenci kierunku Etnologia w ciągu kształcenia zdobywają podstawową wiedzę z szeroko pojmowanej problematyki kulturowej i etnicznej. Poznają mechanizmy funkcjonowania kultury, uwzględniając jej wymiar symboliczny i komunikacyjny. Podczas zajęć zajmują się badaniami współczesnych społeczeństw wysokorozwiniętych, zjawiskami kultury masowej i popularnej, ruchami etnicznymi, nacjonalistycznymi, religijnymi, a także procesami globalizacji kultury.


 

W trakcie studiów:
Podczas studiów realizowane są m.in takie przedmioty, jak: wstęp do etnologii, technika i metodologia badań etnologicznych, historia kultury i filozofii, etnografia Polski, Europy i społeczeństw pozaeuropejskich, folklor taneczny i słowny, historia myśli etnologicznej, teoria kultury, muzealnictwo, lektorat języka obcego.
 
 
Po studiach:
Na absolwentów kierunku Etnologia czekają miejsca pracy w instytucjach kulturalnych, oświatowych, turystycznych i naukowych. Ponadto mogą oni znaleźć zatrudnienie wszędzie tam, gdzie prowadzone są badania opinii społecznej i gdzie niezbędna jest umiejętność łatwego komunikowania się z ludźmi, szczególnie tymi z innych obszarów kulturowych. Absolwenci przygotowani są również do podjęcia pracy badawczej w instytucjach naukowych i kontynuacji edukacji na studiach doktoranckich.
 

 

Uniwersytet Wrocławski Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
Cała Polska   Białystok   Bydgoszcz   Gdańsk   Gdynia   Gorzów Wlkp   Katowice   Kielce   Kraków   Lublin   Łódź   Poznań   Olsztyn   Opole   Rzeszów   Sopot   Szczecin   Toruń   Warszawa   Wrocław   Zielona Góra  

 

Student we Wrocławiu

Studia na Dolnym Śląsku

phoca_thumb_s_wroclaw
“Zmień klimat, zakochasz się” - namawiają do studiowania we Wrocławiu władze miasta. Bo podobno główny czynnik klimatotwórczy w stolicy Dolnego Śląska to miłość. Sprawdź - podobno główny dolnośląski ośrodek akademicki to 293 km2 pozytywnej energii i najlepszego klimatu do nauki, pracy i zabawy.

Więcej…