Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
     
Mikrobiologia kierunek studiów
Mikrobiologia
Kierunki studiów - Studia przyrodnicze
Mikrobiologia to dział biologii, zajmujący się zagadnieniami związanymi z mikroorganizmami oraz wirusami.

W trakcie studiów:

Studenci kierunku Mikrobiologia zdobywają nie tylko wiedzę z zakresu ogólnych zagadnień biologicznych, opartych na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych, ale także wiedzę teoretyczną dotyczącą szerokiego spektrum mikroorganizmów (bakterii, wirusów, grzybów i pasożytów) zajmujących różne nisze ekologiczne, w tym w organizmie człowieka i innych organizmach wyższych. Znajomość morfologii, fizjologii, genetyki i ekologii drobnoustrojów jest uzupełniana wiedzą o praktycznym ich wykorzystaniu w przemyśle, rolnictwie i ochronie środowiska. Znaczącą część kształcenia stanowią również zajęcia z zakresu immunologii, serologii i innych pokrewnych dyscyplin, które pozwalają studentom zrozumieć interakcje organizmu gospodarza z czynnikami infekcyjnymi. Podczas zajęć praktycznych studenci opanowują podstawowe techniki stosowane w laboratoriach mikrobiologicznych (klinicznych, przemysłowych, kontroli środowiska), serologicznych i biochemicznych. Nabywają także umiejętności analizy statystycznej uzyskiwanych wyników pomiarów i oznaczeń.

Po studiach:

Absolwent Mikrobiologii jest przygotowany do pracy :
- w laboratoriach badawczych i medycznych,
- w laboratoriach nadzoru epidemiologicznego,
- w laboratoriach przemysłowych (w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, chemicznym), 
- w instytucjach naukowych,
- jako konsultant w zakresie problemów mikrobiologicznych i immunologicznych.
Uniwersytet Wrocławski Wydział Nauk Biologicznych
Cała Polska   Białystok   Bydgoszcz   Gdańsk   Gdynia   Gorzów Wlkp   Katowice   Kielce   Kraków   Lublin   Łódź   Poznań   Olsztyn   Opole   Rzeszów   Sopot   Szczecin   Toruń   Warszawa   Wrocław   Zielona Góra  

 

Student we Wrocławiu

Studia na Dolnym Śląsku

phoca_thumb_s_wroclaw
“Zmień klimat, zakochasz się” - namawiają do studiowania we Wrocławiu władze miasta. Bo podobno główny czynnik klimatotwórczy w stolicy Dolnego Śląska to miłość. Sprawdź - podobno główny dolnośląski ośrodek akademicki to 293 km2 pozytywnej energii i najlepszego klimatu do nauki, pracy i zabawy.

Więcej…