Rektor prof. Roman Kołacz zaprasza na KONCERT NOWOROCZNY zatytułowany „Twoim jest serce me…”, inaugurujący jubileusz 60-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Koncert odbędzie się w piątek 14 stycznia o godz. 18.00 w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A. W koncercie wystąpią soliści: Monika Gruszczyńska (sopran), Tomasz Janczak (tenor) oraz chóry Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Wrocławskiego „Gaudium”. Kierownictwo artystyczne nad koncertem będzie sprawował Alan Urbanek, akompaniować będzie orkiestra kameralna pod dyrekcją Rafała Olszewskiego, a koncert poprowadzi Henryk Teichert. W repertuarze usłyszymy słynne przeboje okresu międzywojennego i lat powojennych.

W przerwie koncertu odbędzie się aukcja dzieł sztuki, z której dochód w całości przeznaczony zostanie dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. W ofercie znajdą się obrazy olejne, akwarele, tempery i grafiki artystów plastyków z Uniwersytetu Przyrodniczego

we Wrocławiu i wrocławskiej ASP, a także prace studentów architektury krajobrazu, w tym ręcznie malowane jedwabne chusty i ceramika. W sumie pod młotek pójdą 43 dzieła sztuki. Na koneserów czekać będą prace znanych artystów: Piotra Błażejewskiego – ilustracja do Alicji w Krainie Czarów (pastele), Anny Borcz – „Akt wiosenny” i „Tancerka” (olej na płótnie) oraz „Rzeźbiarki” (tusz i akwarela), Mariana Waldemara Kuczmy – „Powroty” (olej na płótnie), Zofii Jaros – „Królestwo” (grafika), a także „Wnętrze” – tempera na papierze Łukasza Huculaka i „Wrocław-Ratusz 1” – akwaforta Magdaleny Kuczmy.

Na uczestników aukcji czekać będą niespodzianki: foldery z kuponami konkursowymi i nagrody. Wśród zaproszonych gości będzie kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej prof. Alicja Chybicka, która przybliży cel, na który przeznaczony zostanie dochód z akcji charytatywnej.

Prace, które będą dostępne podczas aukcji, można obejrzeć na stronie internetowej pod adresem:

http://www.up.wroc.pl/aktualnosci_specjalne/13494/aukcja_dziel_sztuki_towarzyszaca_koncertowi_noworocznemu.html

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->