phoca_thumb_s_dsw_logo„Doświadczenie – Dialog – Partnerstwo” – pod taką nazwą już w najbliższy w czwartek (9 czerwca) w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbędzie się seminarium, podczas którego polscy i niemieccy specjaliści dyskutować będą o przeciwdziałaniu braku zatrudnienia młodych ludzi.

Seminarium adresowane jest do 39 uczestników projektu, przedstawicieli innych wrocławskich instytucji rynku pracy oraz zaproszonych gości, m.in. starostów powiatu oleśnickiego i milickiego oraz przedstawicieli partnerów.

– Celem seminarium jest transgraniczna wymiana informacji z zastosowania dotacji unijnych w rozwiązywaniu problematyki społecznej, a konkretnie w zakresie przeciwdziałania braku zatrudnienia młodych ludzi. Partnerzy niemieccy zaprezentują swoje doświadczenia w realizacji projektów międzynarodowych i sposobach aktywizacji zawodowej młodzieży z mniejszymi szansami społecznymi – informuje Magdalena Mazik-Gorzelańczyk, kierownik projektu. – Istotnym elementem działań niemieckich jest współpraca wielu zróżnicowanych podmiotów rynku pracy. Celem seminarium jest więc także propagowanie tej idei i umacnianie dialogu publiczno-społecznego jako niezbędnego warunku pokonywania negatywnych zjawisk na rynku pracy. Dlatego chcemy wykorzystać spotkanie jako okazję do włączenia w dyskusję podmiotów w skali całego regionu dolnośląskiego i zapraszamy, obok przedstawicieli powiatów milickiego i oleśnickiego, wszystkich zainteresowanych, a szczególnie pracowników instytucji kluczowych dla polityki zatrudnienia – dodaje Mazik-Gorzelańczyk.

W ramach seminarium będzie można wysłuchać wystąpień przedstawicieli poszczególnych instytucji zaangażowanych w realizację projektu. Będą to m.in.:

§ Cele i założenia projektu „Współpraca instytucjonalna na rzecz sukcesu młodzieży – dobre praktyki partnera niemieckiego”, Magdalena Mazik-Gorzelańczyk, Kierownik projektu, Fundacja „Faveo”

§ Relacja z niemieckiego projektu MIRIAM wraz z projekcją filmową o realizacji działań we Francji, Barbara Salden, Kierownik projektu MIRIAM, QFC GmbH

§ Omówienie doświadczeń niemieckich w zakresie wdrażania międzynarodowych projektów społecznych oraz współpracy w sieci, Matthias Hirschmann, koordynator ds. projektów międzynarodowych, QFC GmbH

§ O uczeniu się w kontekście doświadczeń, Monika Siurdyban, Dyrektor Biura Karier DSW

W czasie seminarium zapewnione zostanie polsko-niemieckie tłumaczenie symultaniczne.

Seminarium odbędzie się 09 czerwca 2011 r. (czwartek) o godzinie 9.30 we Wrocławiu, w budynku Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Strzegomskiej 55, w sali nr 111. Spotkanie zorganizowane jest w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego „Współpraca instytucjonalna na rzecz sukcesu młodzieży – dobre praktyki partnera niemieckiego” realizowanego przez Fundację Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo” w partnerstwie z Dolnośląską Szkołą Wyższą oraz Qualifizierungsförderwerk Chemie GmbH.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i odpowiada na potrzebę budowania lokalnych oraz regionalnych partnerstw instytucji rynku pracy na rzecz zwalczania bezrobocia wśród młodych ludzi.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Projektu:

Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo”

ul. A. Kmicica 56, 54-514 Wrocław

tel. 071 349 73 15

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->